detska-pokozka.jpgDětská pokožka

e5.png

Ochrana dětské pokožky

Monodermá E5

Působí efektivně na stresovanou pleť, na pleť s erytémem, pleť suchou až velmi suchou. Současné studie také prokázaly, že vitamín E je velmi efektivní v redukci zápalu, zánětu, podráždění pokožky a dále zmírňuje proces stárnutí pokožky.

Koupit Detail výrobku

Pokožka dětí je až pětkrát tenčí než pokožka dospělého člověka. Z toho důvodu není její obranyschopnost tak efektivní. Je citlivější, náchylnější k podráždění a velice snadno se vysušuje. Přes tenkou pokožku dochází ke ztrátě vody, což vede k lokálnímu vysušení, které může být doprovázeno i podrážděním. Navíc zesílí průnik alergenních složek, což zhoršuje podráždění. Detská pokožka totiž neposkytuje dostatečnou ochranu proti škodlivým látkám, které se mohou dostat krevním oběhem až do těla. Kožní buňky dítěte nejsou tak blízko u sebe a jsou mezi nimi mezery, kudy mohou škodliviny projít.  Kosmetika vhodná pro detskou pokožku musí splňovat určitá kritéria. V žádném případě by neměl být překročen limit příměsí – parfémů, barviv, konzervačních látek a nejrůznějších chemických látek, které jsou dráždivé. Právě proto jsou vodné Vitamíny na pleť Monodermá, založené na čistě přírodní bázi bez škodlivých příměsí.

Příčiny vzniku

Nejčastější projevy

Nejčastějšími projevy jsou suchá začervenalá místa na tělíčku dítěte, stejně jako početné pupínky. Typické je také podráždění kůže v okolí úst, důsledkem kontaktu pokožky se slinami. Vyznačuje se začervenáním, pupínky a suchou, až zhrublou pokožkou. Místa kolem úst dítěte je třeba dvakrát až třikrát denně mazat přípravkem, který zmírní začervenání, pokožku zklidní, zvlhčí a zároveň bude předcházet infekci. To lze dosáhnou právě s Vitamíny Monodermá E5, jelikož právě čistý vitamín E má schopnost pokožku dokonale zklidnit.

1.jpg2.jpg4.jpg3.jpg5.jpg

srdce.pngNáš tip

Ujistěte se, že teplota vody, ve které dítě koupete nepřesahuje 33 °C, neboť teplo zhoršuje vysušení pokožky. Do koupele zkuste přidat nesolené vepřové sádlo, které je svým složením blízké našemu tělu, tudíž nedráždí a dobře splyne s pokožkou. Po koupeli dítě osušte jemným poklepáváním, neotírejte.